Головна > Закарпаття / Суспільство > Верховний суд України виніс остаточне рішення у справі виноградівського Хоспісу

Верховний суд України виніс остаточне рішення у справі виноградівського Хоспісу


4-08-2018, 15:26. Розмістив: redaktor

Епопея з Хоспісом у Виноградові триває вже півтора року, адже історію будівництва цієї споруди вивчають судді різних інстанцій. І якщо кримінальна справа довкола Хоспісу про заволодіння коштами ще незавершена, то господарська ? вже дійшла до Верховного суду України. Відтак Верховний суд України виніс рішення від 27 червня 2018 року, яким залишив постанову апеляційного суду без змін. Таким чином ТОВ «Панком», яке проводило будівництво медичного закладу Хоспіс, програло суд від Виноградівської районної ради.
Якщо трохи передісторії: то у квітні 2017 року ТОВ «Панком» звернулося до господарського суду з позовом до КП «Агенції місцевого розвитку Виноградівщини» про стягнення 1 277 114 грн щодо оплати виконаних робіт з будівництва Хоспісу. Верховний суд України залишив без задоволення касаційну скаргу ТОВ «Панком» і взяв до уваги доводи Львівського апеляційного господарського суду. Зокрема те, що підрядник не вклався у зазначені терміни, вказані у договорах щодо будівництва Хоспісу й попри наявне фінансування, роботи не були виконані у повному обсязі, а об’єкт не був зданий вчасно в експлуатацію. Разом з тим, після закінчення строку дії договору «Панком» повернув кошти, які не встиг використати. Це у свою чергу свідчить про згоду підрядника з тим, що він не виконав роботи на суму, сплачену замовником. У Постанові також йдеться, що заміна одних робіт іншими без перевищення їх кошторисної вартості не може бути підставою для додаткового стягнення коштів й, окрім того, Агенція місцевого розвитку Виноградівщини не брала на себе жодних зобов’язань щодо оплати додаткових робіт, пов’язаних з облаштуванням мансардного поверху. Тож у підсумку суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення вимог Панкому про стягнення заборгованості у сумі 1 277 114 грн.
Натомість кримінальна справа довкола Хоспісу досі незавершена. У досудовому розслідуванні прокуратура Закарпатської області встановила, що директор ТОВ «Панком» Василь Нуждак та інженер технічного нагляду Василь Арендаш за попередньою змовою заволоділи коштами КП «Агенція місцевого розвитку Виноградівщини» у сумі 1 035 401 грн, шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей до актів виконаних робіт з 2013 до 2015 років. У рамках кримінальної справи, Виноградівська районна рада також просить стягнути з обвинуваченого завдану матеріальну шкоду КП «Агенції місцевого розвитку у сумі 1 035 401 грн.
Нагадаємо, комунальне підприємство Виноградівської районної ради «Агенція місцевого розвитку Виноградівщини» отримало грант на будівництво Хоспісу з Програми Транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Втім, через зриви у роботах, об’єкт не вдалося добудувати до кінця 2015 року. Хоспіс був зданий в експлуатацію тільки в січні 2017 року й окрім 9 мільйонів грантових коштів, на завершення його будівництва було виділено фінансування у розмірі близько 12 млн.грн з обласного та районного бюджетів.
Повернутися назад