На Драгобраті при демонтажі плит з недобуду струмом вбило кранівника (ФОТО)

Недавно на горі Драгобрат у Закарпатській області під час виконання демонтажу бетонних плит загинув кранівник, ще двоє громадян отримали серйозні травми.

Про це інформує Управління Держпраці у Закарпатській області.

Як йдеться у повідомленні, житель Києва вирішив зняти з недобудови на Драгобраті, яку роками ніхто не доводив до пуття, масивні бетонні плити перекриття. Для цього в одній з фірм міста Калуш Івано-Франківської області він орендував кран, на іншому підприємстві в тому ж таки Калуші замовив кранівника, ще окремо – особу, що виконувала обов’язки стропальника, для демонтажу плит. При цьому киянин запевнив керівництво фірми, де орендував кран, що територія недобудови повністю підготовлена для заїзду і безпечної діяльності, а будь-які обмеження для роботи крана відсутні. Насправді ж все виявилося з точністю до навпаки. Недобудова розташовувалася між двома будинками, заїзд був ускладнений гористою місцевістю, прилегла територія була порівняно невелика, тож розвернутися крану тут було проблематично. Та головне – прямісінько перед будівлею проходить лінія електропередач. А кран може працювати поблизу ліній електропередач лише на відстані понад 40 метрів, в іншому випадку кранівник повинен мати наряд допуску та проект виконання таких робіт (цього не було); водночас крану заборонено заїжджати під лінію електропередач, якщо відстань від його частин, котрі виступають, становить менше як метр.

На заваді роботі того дня стала ще й негода – зранку дощило, а далі розгулялася сильна гроза. Однак замовник не мав наміру відступати. Тож кранівник і так званий стропальник, попри примхи погоди, таки взялися до роботи. Невдовзі з одного боку будівлі шар плит демонтували. А ось дістатися до протилежного боку кранівнику не вдалося, бо машина вийшла з ладу. Щоб усунути несправність, кранівник чомусь вирішив заїхати на ту частину прилеглої території, над якою проходила лінія електропередач. І саме це стало фатальною помилкою. Скоріш за все, стріла крана могла зачепити електропроводи. Члени комісії із розслідування нещасного випадку припускають, що стропальник, найвірогідніше, піднявся на капот машини і притримував проводи для безперешкодного проїзду (на капоті навіть залишилися характерні відбитки, правда, останній це заперечує)…

Першим прийшов до тями киянин. Він відразу кинувся до стропальника. Той лежав поблизу крана з розбитою головою та майже не подавав ознак життя. На щастя, чоловіка вдалося «відкачати». Натомість водій, який перебував у кабіні крана, загинув на місці події.

Пізніше з’ясується, що потерпілі були уражені електричним струмом. Характер травм, отриманих потерпілими, вказує на те, що не обійшлося без контакту з електропроводами. Але учасники цієї події (замовник та стропальник) заперечують цей факт і нібито взагалі не пам’ятають, що сталося насправді.

«Жирну» крапку в цій заплутаній справі належить поставити судмедексперту. Хоча і без його висновку зрозуміло: якби досвідчений кранівник (чоловік мав близько 30 років стажу) не порушив елементарні вимоги безпеки роботи на крані, якби керівник фірми, яка його відрядила на Закарпаття, пересвідчився, чи створені належні умови для безперешкодної роботи, якби замовник не гнав людей у негоду, трагедії вдалося б уникнути.

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.