ФОП та допомога на дитину: що потрібно знати підприємцям

Допомогу на дітей віком до 10 років, може отримати фізична особа-підприємець, якщо він є платником першої або другої групи платників єдиного податку


Раніше ми писали, що у зв’язку з карантином підприємцям пропонують отримати допомогу на дітей.
Але, зараз в цьому питанні плануються важливі зміни і давайте про це детальніше.
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №329  було затверджено “Порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку”.
Порядок виплати допомоги фізичним особам-«єдинникам» І та ІІ груп на дітей почав діяти з 5 травня.
А робота над призначенням цієї допомоги в органах соціального захисту почалася 15 травня.
Відповідно до умов вказаного Порядку право на допомогу мають тільки ті ФОП, які сплатили ЄСВ за всі місяці 2019 року або за всі місяці 2019 року з дати початку реєстрації підприємницької діяльності.
Така допомога надається лише одному з батьків (або опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно).
Тепер цей Порядок пропонують змінити.
Для цього Мінсоцполітики розробило відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України.
Категорії ФОП пропонують розширити.
Є багато фізосіб-«єдинників» І та ІІ груп, які зареєстровані у 2020 році. А також є такі, що звільнені від сплати ЄСВ.
Відповідно, у зв’язку із цим у цієї категорії підприємців відсутня сплата ЄСВ за 2019 рік, що є підставою для відмови їм у призначенні допомоги.
Проект постанови передбачає, що право на допомогу також матимуть ФОП І-ІІ груп, які:
  •  були зареєстровані в січні-березні 2020 року;
  • звільнені від сплати ЄСВ (особи, які отримують пенсію за віком, або особи, які досягли пенсійного віку, і отримують передбачену законодавством пенсію або соціальну допомогу, та особи з інвалідністю).
Також проект постанови пропонує зміни до необхідних для призначення допомоги документів.
Основний перелік документів, які треба подавати для отримання допомоги залишається незмінним.
Але, для допомоги на дітей, які були народжені в інших країнах, слід буде подавати копії документів, виданих компетентними органами іноземної країни та легалізовані у відповідному порядку.
Довідку ОК-7 не потрібно буде подавати новим категоріям ФОП.
Тобто довідка не подаватиметься фізособами-«єдинниками», які були зареєстровані у 2020 році, та тими, які звільнені від сплати ЄСВ. А для підтвердження отримання ФОП пенсії та соціальної допомоги буде братися інформація з баз Пенсійного фонду України та органів соціального захисту.
Враховуючи це, запропоновано внести зміни до форми заяви на отримання допомоги. В ній з’являться вказівки про те, що до заяви додаються легалізовані іноземні документи про дітей або не додається довідка ОК-7.
А от щодо правил виплати допомоги на дитину, якій у 2020 році вже виповнилося 10 років, уточнень проект на жаль не містить.
В чинному на цей час тексті Порядку вказано, що допомога призначається на дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно). Це дає надію ФОП отримати цю допомогу і на тих дітей, яким вже виповнилось 10 років, але ще немає 11.
Але ж, збиває з пантелику перелік документів, який необхідно зібрати для призначення такої допомоги.
Для підтвердження наявності дітей згідно з Порядком слід надати копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років.
Так само і в проекті змін до цього Порядку, коли йдеться про документи, що підтверджують народження дитини за кордоном, говориться про дітей віком до 10 років. 




Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.