У мережі з′явилося відео про курку-рекордсменку із Хустщини (ВІДЕО)

Курка вагою 4.2 кілограми чудово себе почуває в одному із дворогосподарств на Хустщині. Судячи з відео, курка породи Кохінхін.

Господарка курки, пані Галина, ласкаво її називає Тінка. На запитання, чому саме так, віджартовується: «Бо вона у нас «Гігантінка». Має блискучо-чорний окрас. Продавати свою улюбленицю жінка не погоджується ні за що.
ДОВІДКОВО:

Кохінхіни — м’ясна порода курей родом з В’єтнаму (регіон Кохінхіна у дельті Меконга). Через відносно низьку плодючість у промисловому птахівництві України і Заходу практично не використовується, проте зберігається для генофонду, а також розводиться любителями як декоративна порода.

Дана порода відноситься до великих курей індокитайського походження. породу, яка раніше була легендою. Адже саме так вважали приблизно в 18-му столітті люди. Птахів купували за будь-які кошти і для цього дійсно не шкодували абсолютно нічого. Особливо англійці були зацікавлені у видобутку хоча б одного представника. Це все неспроста, оскільки кури кохінхіни володіють певною вишуканістю серед інших. У них дуже добре і благородно поставлена постава, вони досить високого зросту, їм підвладна краса, яка і стала однією з основних причин такої популярності серед птахівників. В європейських країнах вперше така птиця з’явилася в 1843 році і використовувалася, як втім, і зараз, як декоративна птиця. Кури породи Кохінхіни не потребують в особливому, індивідуальному харчуванні, відмінних від інших умов чи кліматичних умов. Породі також характерний спокійний норов, знижена активність і відмінні інстинкти продовження роду, птахи чудово насиджують яйця. Таких птахів часто розводять у спеціальних місцях для декоративних порід і зберігають у генетичних колекційних резервах.

Найбільша інтенсивність шкарлупки яєць настає в холодні періоди року (особливо взимку).

Середньорічна кількість яєць – близько 90-110. Вага одного приблизно 55 грам з темно-жовтими відтінками. Продуктивність живої ваги у зрілої курки – 3,5-4 кг, півні – 4-5 кг. Кури схильні до ожиріння Існує також карликова форма раніше зазначеної породи, вона має фактично такі ж описи, але в пропорційно зменшених розмірах. Зовні порода має мускулистий, досить пухкий, великий тулуб, широку спину, глибоку велику грудну клітку, середньої довжини шию досить довгий опуклий живіт, і товсті, жовті, як і шкіра, ноги. На базі порід Кохінхін виведені такі породи як Брама та Фавероль.

ВІДЕО: Підслухано Хуст
Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.